Timeless Collection

Devamlı olarak üretime girdiğimiz bazı parçalarımız var. Bunun sebebi her sene best-seller olmaları ve sizlerden hep aynı güzel geri dönüşleri alıyor olmamız.

Peki nedir bu Timeless Collection?

Timeless Collection yıllardır devam eden ürünlerimizin bir araya gelmesi ile oluştu. Aynı modeller, aynı kumaşlar bazen de farklı renklerle görüyor olabilirsiniz.
Bu modeller "fast-fashion" kavramından uzak, sürdürülebilir ve basitçe kombinlenebilecek parçalar.

Büyüyen ve hızlanan Dünyamızda "slow-fashion" kavramına uymak zor. Moda sürekli değişiyor yeni modeller, yeni kumaşlar, yeni renkler ortaya çıkıyor. Günün sonunda elimizi attığımız ve içinde kendimiz gibi hissettiğimiz parçalar yaratmak ve size siz gibi hissettirmek istiyoruz.

Peki aktif olarak ele aldığımız başlıklar neler?

• Ethical fashion

• Eco-fashion/ Eco friendly

• Sustainable

Ethical Fashion

Being ethically made meansfocusing strongly on improving the social aspects around production, such as how the factories operate, how employees are treated and paid. Ethically made also means, fairly produced, Fairtrade, and socially responsible.

Eco-friendly

According to the Cambridge Dictionary, being eco-friendly means being 'designed to have little or no damaging effect on the environment'. Basically, it's all about doing no harm. Products, events, and services that are eco-friendly don't cost the Earth

Sustainable

Sustainability consists of fulfilling the needs of current generations without compromising the needs of future generations, while ensuring a balance between economic growth, environmental care and social well-being.

Bu başlıklar marka olarak değer verdiğimiz ve sahiplendiğimiz başlıklar. Tüm sorumluluklarımızı yerine getirmeyi ve dünyamız için elimizden gelenin fazlasını yapmayı hedefliyoruz

Timeless Collection ürünlerinin bizim için önemi nedir?

Bu koleksiyon henüz bitmiş bir koleksiyon değil seneler geçtikçe büyüyecek, zamansız parçalar eklenecek ve The Handloom'u tam anlamıyla yansıtabilecek bir koleksiyona dönüşecek. Bizim için önemi ise markamızı yansıtması ve istediğimiz tüm özelliklere sahip olması, sizin de en sevdiğiniz parçaların bir arada bulunması.

Koleksiyonumuzu tanıtıp, ilgimizi çeken birkaç başlığın üzerinden geçmek istedik. Daha detaylı incelediğimiz ve yorumladığımız bloglarımız için bültenimize abone olabilir ya da Instagram üzerinden bizi takip edebilirsiniz.